[Total:    Average: /5]

30 gados divdesmitajā gadsimtā atklāja vitamīnu D. pirmais pētījums parādīja, ka D vitamīns ir būtiska nozīme regulēšanā kaulu augšanu. Tajā pašā laikā, zinātnieki ir atklājuši, ka saskaņā ar ultravioletajiem stariem šis vitamīns vien tiek ražota ādas šūnās. D vitamīns var attēlot divos veidos:. D2 (ergocalciferol) un D3 (holekalciferols)

vitamīns D2 cilvēks saņem tikai ar pārtiku (kas ražota no rauga un maizes), un otrais D3 tiek pastāvīgi veidojas ādā ar darbības UV stariem. Mazāka daļa nāk no pārtikas (mencu aknas, skumbrijas, piens, olas, sviests).

Pieauguša cilvēka aknas spēj uzkrāt ievērojamu daudzumu vitamīnu pietiekama, lai nodrošinātu savas vajadzības uz 1 gadu.

Lai iegūtu vairāk noderīgi vitamīns D3, kas tai vajadzīga, lai katru dienu (!)

vērtība uz ķermeņa

Vēl nesen vitamīns D3 nav piešķir lielu nozīmi, uzskatot to tikai vitamīnu pret rahītu, kas ir nepieciešami, galvenokārt mazus bērnus brīdī veidošanās skeleta rāmja. Turklāt tika uzskatīts, ka pietiek tikai 15-20 minūtes dienā palikt saules gaismā, un problēmu trūkuma šī vitamīna tiks atrisinātas, kas bija liela kļūda.

Un otrs atklājums, kas nav sen bija zinātnieki, ka D3 ir ne tikai vitamīnu, bet hormonu iesaistīts daudzos vielmaiņas procesos, proti, D3 organismā ir divējāda loma:

  1. Regulē uzsūkšanos kalcija, magnija un nepieciešamo fosfora uzturēšanai normāla kaula veselību. Paātrina metabolismu, veicina uzsūkšanos zarnās ķīmisko savienojumu ar šiem elementiem.
  2. darbojas kā hormons, kas regulē ogļhidrātu vielmaiņu. Tas ir saistīts ar to, ka savienojums ietekmē organismu caur mijiedarbību ar specication, kas ir lokalizēts uz šūnu membrānas šūnu daudzu audos. Šāda uzvedība ir atgādina bioloģiski aktīvo savienojumu īpašības hormonu. Šī iemesla dēļ, daži pētnieki zvanot salikto D-hormonu.
  3. OL>

    Kas tas ir par? Mūsu organisms ražo lielāko daļu no šī svarīgā posteni atsevišķi. Tas tiek darīts, pārvēršot saules gaismu ķīmiskajām vielām. Saskaņā ar darbības UV stariem ādā ražo holekalciferols (aka D3 vitamīnu). Next, tas saistās ar D vitamīnu veidojošajām olbaltumvielām un tiek nosūtīts uz aknām. Tur viņš ir dots “labs”, lai izplatītu ap mūsu ķermeni.

    D vitamīns piedalās dažādos vitāli svarīgos procesos:

  • regulē, atbalsta imūno un nervu sistēmu;
  • samazina risku saslimt ar multiplo sklerozi;
  • uztur optimālu ķermeņa svaru;
  • samazina smagumu un biežumu astmas simptomu;
  • samazina risku saslimt ar reimatoīdo artrītu sievietēm;
  • svarīgi veseliem kauliem, zobiem un matiem;
  • samazina sirds slimību risku un dažiem vēža;
  • ir būtiska absorbciju un vielmaiņas kalcija un fosfora;
  • piedalās darbā endokrīno dziedzeru;
  • D vitamīns piedalās aktivācijas mehānisms atšifrējot insulīna gēnu, kavē insulīna rezistences sindromu un diabētu.

avoti D3 vitamīna daudzums organismā

Viela nonāk organismā ar pārtiku vai ar vitamīnu preparātiem.

D vitamīns ir ietverts šādiem produktiem:. Zivju eļļa, mencu aknas, mencas, reņģes, sēnes, olas, bekons, olas, sviests, siers, krējums, piena, liellopu aknu

In uztura, par labāku uzsūkšanos D vitamīna jābūt klāt proteīnu pārtikas produkti (gaļa, olas), taukskābes (augu eļļas), kalcijs (piena produkti) un fosfora (jūras produktu), A vitamīna (retinola), vitamīnu C (askorbīnskābe), B grupas vitamīnus.

D3 vitamīna loma

muskuļu sistēma

  • D vitamīns organismā veic galveno uzdevumu – nodrošina kalcija uzsūkšanos un fosfora un to izmantošanu, sāļu, lai veidošanās kauliem un zobiem. Bez šīs vielas nevar pielīdzināt kalcija ir daļa no kauliem, saites, zobu audos, muskuļu, asins.
  • Tas nodrošina, arī, absorbcija kalcija un fosfora tievās zarnas, reabsorbciju fosfora nieru kanāliņos un kalcija transportu no asinīm kaulaudiem. Tādējādi, D vitamīns uztur stiprību un stabilitāti skeleta.
  • Tā kā D vitamīns, kalcijs un estrogēns cieši kopā kodolos šūnu, kas veido kauli, ar deficītu estrogēna (menopauzes) pasliktina sintēzi D vitamīna un kalcija uzsūkšanos, kas noved pie šāda kopējo slimības kā osteoporoze. Tāpēc papildus uzņemšana šī vitamīna ir īpaši nepieciešama sievietēm pēc 50 gadu vecuma Pētījumi ir parādījuši, ka D vitamīns uzlabo stāvokli muskuļu un skeleta sistēmas un samazina biežumu kritienu un lūzumu vecākiem cilvēkiem.
  • D3 vitamīns tiek saukts par “anthracinum” stuff. Trūkums šī vitamīna var izraisīt kaulu mīkstināšanās vai rahīts. Grūtniecības laikā tas ir nepieciešams, lai veidošanās veseliem kauliem auglim, kā arī, lai aizsargātu organismu no mātes, no kalcija deficīta un tās sekām. Ja jums trūkst šī vitamīna, bērnam ir izlīdzināšanās pakauša, lēna izvirdums zobu deformācija kauliem no galvaskausa un iegurņa, raudulība, utt.

endokrīno sistēmu

  • D3 vitamīns ir iesaistīts regulēšanai ogļhidrātu metabolismu: palielina jutīgumu audiem uz insulīnu, tādējādi regulē glikozes līmeni asinīs. Daudzi pētījumi apstiprina pozitīvo lomu D3 vitamīna novēršanā un ārstēšanā abus diabēta veidu.
  • nepietiekamība mātīšu ķermenis D3 vitamīna ir iemesls ražošanas pārmērīga testosterona un estrogēnu olnīcas. Tas noved pie pārkāpuma ovulāciju var izraisīt neauglību, agrīna menopauze, PCOS un palielinātu ražošanu androgēnu. Deficīts D3 vitamīna izraisa hormonālo nelīdzsvarotību virzienā pieaugumu estrogēnu, kas palielina risku saslimt ar endometrioze, dzemdes fibroids, krūts vēža, dzemdes vēzis, utt D3 vitamīns ir kritiski pazemina augstu estrogēnu līmeni un normalizē organisma līdzsvaru estrogēnu un progesteronu, kas veicina koncepcija un grūtniecības.
  • Vitamin D3 ietekme uz funkciju vairogdziedzera. Ja jūs pārkāpjat sintēze D vitamīna organismā samazina kalcija uzsūkšanos, kā rezultātā vairogdziedzera sāk aktīvi iemest asins-hormoniem, pārpalikums, kas aizskar mineralizāciju jaunveidotā kaulu audos un stipri novērš kalciju no augošiem kauliem . Arī vitamīns D3 uzlabo ādas stāvokli, matiem un nagiem. D3 vitamīns ir izdevīga cilvēkiem, kā tā ietekmē skaitu un kustīgumu spermatozoīdu šūnas.

nervu sistēma

  • D3 vitamīns nodrošina augšanu un atjaunošanos nervu šūnas. Muskuļu un skeleta sistēmas, muskuļu spēju līgumus atkarīga no stāvokļa neironiem pārraidītu signālus muskuļiem no smadzenēm.
  • deficīts D3 vitamīna veicina depresijas un citu psihosomatisku traucējumu ārstēšanai.

Sirds un asinsvadu sistēma

  • Arvien vairāk pētījumu norāda uz to, ka trūkst D vitamīna palielina risku sirds un asinsvadu slimībām, jo ​​tas ir iesaistīts regulēšanā spiedienu, holesterīna līmeni un iekaisuma reakcija s.

imūnsistēma

  • D3 atbalsta imūnsistēmu, tas ir nepieciešams, lai izveidotu imūnās šūnas, kas palīdz kontrolē autoimūno procesu organismā. Dažreiz tie ir pamats problēmas ar koncepcijas.
  • novājinātu imunitāti, palielina risku saslimt ar vēzi. Sievietēm, patērē pietiekamu daudzumu D vitamīna, ir mazāk kopīgu labdabīgi un ļaundabīgi audzēji un audzēju. Vīriešiem, D vitamīns aizsargā erekcijas šūnas no ļaundabīgu audzēju, lai tā lietošana var ieteikt visiem cilvēkiem ar vidēju un veco age.In laboratorijas eksperimentiem, tika konstatēts, ka D3 vitamīna prepyatstvovat metastāzēm audzējiem un samazina augšanu ļaundabīgo šūnu ar vairāk nekā 50%. Arī laboratorijas kultūrās D šūnas vitamīna kavē to augšanu glioblastomas – visizplatītākais smadzeņu audzējs. Turklāt, tā aptur augšanu leukemic šūnu asins vēzis.
  • vitamīns spēlē lomu aizsardzībai no saaukstēšanās, gripas un attīstot autoimūnām saslimšanām. Imūnās šūnas satur receptori D vitamīna, kas novērš ilgstošu un pārmērīga iekaisuma reakciju. Jo iekaisums ir bieži cēlonis daudzām hroniskām un autoimūnām slimībām.

Brain aktivitāte

  • D vitamīns darbojas kā hormonu iekšpusē no mūsu ķermeņa, kas ietekmē smadzeņu funkcijas. Tās trūkums ir tieši saistīta ar trauksme, garastāvokļa traucējumi, depresija, bezmiegs, noskaņojums laikā PMS. Palīdz ar koncentrāciju un atmiņu. Vairāki pētījumi ir pierādījuši, ka D vitamīns ietekmē spēju pieņemt lēmumus, koncentrēties un saglabāt informāciju. Cilvēki ar zemu vitamīnu nav testu labi, ir grūtības ar uzdevumiem, kas prasa uzmanību. Tas ir iespējams, kāpēc tas ir tik grūti iemācīties nokārtot eksāmenus ziemā un agrā pavasarī.

iemesli deficīta D3

trūkums D3 vitamīna parasti novērots cilvēkiem, kuri dzīvo teritorijās ar garām ziemām, neliels skaits Sunny dienām, pārsvars plēves, lietus un migla. Gaisa piesārņojums (klimatiskie vai rūpnieciskais) padara grūti uzrādīt šīs vielas ādā. Nepieciešams pieaugums pusaudžu vecumā un veciem cilvēkiem, kā arī grūtniecības un zīdīšanas laikā.

deficīts D3 vitamīna rodas, kad jūs pavada lielāko daļu sava laika telpās, valkāt drēbes pilnīgi slēpjas savu ķermeni, izmantojot krēmu pret saules apdegumu. Arī jums atrast sev risks D3 deficīts, ja jūs strādājat naktīs vai jūsu miegs ir bojāta. Ja jums sekot nishiiwai vai veģetāro diētu, jo vitamīnu D3 ir tauku -. Šķīstošs vitamīns, kas šķīst tikai ar treknu pārtiku

cēloņi trūkuma vitamīna var būt slimība, kuņģa un zarnu kavēt absorbcijas, un veģetārietis pārtikas, aknas, orgāni endokrīno sistēmu.

Ar D3 vitamīna trūkums Novērotais palielinātais nogurums, pastiprināta svīšana (īpaši galvu), bezmiegs, kaulu lūzumu, kāju krampji, miegainību, locītavu sāpes pasliktināšanos zobu emalju (zobu samazinājuma), ādas, matu, nagiem.

Ja nepieciešams, papildus devu D3 vitamīna?

Man, ja viņš saņem pietiekami daudz saules, vai pareizi un pilnībā darbināti neprasa papildu administrēšanu D3 vitamīna (holekalciferols), bet, ja ir:

  • nepietiekams saules iedarbības;
  • naktsmītne augstos platuma grādos;
  • dzīvo reģionos ar piesārņotā vidē;
  • veģetārietis vai mazkaloriju diētu;
  • nepietiekama miega, strādājot nakts maiņā;
  • ir noteiktas slimības endokrīnās sistēmas un orgānu, piemēram, aknu un žultspūšļa, kā arī bieži caureja (piemēram, pankreatīts).

Uzmanību (!) Cilvēki ar tumšāku ādu nepieciešams calciferol iepriekš. Tas tādēļ, ka samazinājās sintēzē komponenta uz ādas.

ieteikums (!) Lai gan, ņemot farmaceitiskos preparātus vitamīna D3 ieteicams izvairīties ilgu uzturēšanos zem saules, un apmeklējot Solāriji, jo tas var novest pie pārdozēšanas D vitamīna, un nepatīkami simptomi, ieskaitot nāvi.

Deva

No saules elementa trūkums tagad ir pieaugoša problēma visā pasaulē. Īpaši grūti tas izpaužas Rietumu un Ziemeļu valstīs. Tā nesen palielināja ieteicamo dienas devu D vitamīna Lai precīzāk pielāgotu devu pēc datuma asinsanalīzi par 25 (OH) D3, ieteicamo līmeni 40-60 ng ml.

Dažādās valstīs ieteicamā dienas deva D vitamīna ir: bērni līdz 1 gada 400-500 SV 1-18 gadiem ir 600 SV, vīrieši un sievietes 18-50 gadi 600 IU, vīriešiem un sievietēm virs 50 gadiem – 800 IU, grūtniecība 1500 – 2000 IU laktācijas 600 -. 2000 SV

Pašlaik saskaņā ar aktīvās diskusijās par nepieciešamību palielināt ikdienas devas, D vitamīna, lai 2,000-4,000 SV / dienā, un, lai ārstētu aptaukošanās un 2. tipa diabēta ārstēšanai var būt nepieciešama devas rīkojumu 6000 līdz 10000 SV / dienā. Dažos literatūras avotos, nevis starptautisko vienību ir mikrogrami. Tas ir formula:. 1 IU = 0,025 ug, vai 1 mg = 40 SV

armatūru devas tiek noteikts lūzumu ārstēšanai, slimības, kustību aparāta, endokrīnās, imūnās, un saskaņā ar ārsta uzraudzībā.

Tā D3 ir taukos šķīstošs vitamīns, tas ideāli būtu patērēts ar treknu produktu labākai uzsūkšanās Holekalciferola.

Kas ir risks pārdozēšanas D3 vitamīna?

Šī viela var uzkrāties taukaudos un pakāpeniski patērēts kā nepieciešams. Pirms ieplānot tikšanos, pēta tās saturu asinīs. Excess vitamīns D3 notiek ļoti reti. Šis stāvoklis var veidot pēc ilgstošas ​​ievadīšanas lielas devas zāles ar vitamīna.

In pārpalikums no lieko kalciju veidojas, kas ir formā pārkaļķošanās (uzkrāšanās sāļiem) nogulsnējas asinsvadiem, sirds, nieres, plaušas. Tie var nosprostot artērijas, audu bojājumus. Tā pārpalikums var novest pie resorbciju no shēmas (stroma) kaulu un osteoporozes attīstību, kaulu demineralizēt;

pārdozēšanas gadījumā ir D vitamīna smagu toksisku saindēšanās.

The hipervitaminozes simptomi:

  • apetītes zudums, slikta dūša zudums, vemšana;
  • vājums;
  • uzbudināmība, miega traucējumi;
  • pieaugums ķermeņa temperatūras;
  • pārtraukšanai gremošanas sistēmas: slikta dūša, vemšana, caureja;
  • palielināta slāpes;
  • nogurdinošs galvassāpes;
  • sāpes kaulos un muskuļos;
  • trūcīgs urīns, nieru iekaisums, asinis urīnā, un klātbūtne olbaltumvielu un leikocītu;
  • novājināta imūnsistēma, biežas saaukstēšanās;
  • izskats zilgana āda, nieze;
  • sirdsklauves, aritmija; hipertensija;
  • aizdusa, krampji;
  • aknu palielināšanos. Jo asinīs atklāja augsts saturs kalcija un fosfora. Tas palielina risku saslimt ar nieru patoloģijas, skrimšļus un asinsvadus.

Kā bīstams trūkums D3 vitamīna?

D vitamīna deficīts bērniem izpaužas kā rahīta pieaugušajiem -. Osteoporoze (samazināšana kaula spēka) un osteomalācija (mīkstināšana kaulu)

Sākotnējie simptomi rahīta bērniem:

  • miega traucējumi,
  • uzbudināmība,
  • svīšana.

Ja nav specifiska terapija ietver kaulu audu un skeleta muskuļus:

  • bērniem, aizkavēta zobu un aizvēršana fontanel.
  • periodā augšanas mīkstināšanai un deformācijas kauliem mugurkaula, izciļņiem, apakšējo ekstremitāšu, kas izraisa mugurkaula deformācija, kāju kaulus;
  • parādās muskuļu hipotonija, vājumu.

About Šandors Lazovskis
Pārgājieni atkarīgais, Shiba-inu cienītājs, audiofīlu, Bauhaus ventilators un ekrāna printeris. Izgatavošanas pie sweet spot starp modernisma un programing atbildēt dizaina problēmas ar godīgiem risinājumiem. Es strādāju ar Fortune 500 uzņēmumiem un jaunizveidotiem

Recommended Posts