Grožis

Acai Berry ā€“ viedokļi, cena, kur nopirkt, aptieka, tas ir tā vērts?

class =

Acai ogu Quick FactsName: Acai berryScientific Nosaukums: Euterpe oleraceaOriginBrazil, Trinidāda un citas valstis ziemeļu dienvidu AmericaColorsInitially zaļā pārŔķirÅ”anai lÄ«dz melni violeta, jo tie maturesShapesSmall, kārtā, Black-violeta kaulene apmēram 1 collu (25 mm), kas apkārtmēra, lÄ«dzÄ«ga izskats uz grapeFlesh colorsFibrous, gaļīgas TasteBitterCalories165 Kcal./cupMajor nutrientsVitamin B-12

VeselÄ«ba benefitsPrevent Vēzis, regulē asinsspiedienu, Delay priekÅ”laicÄ«gas novecoÅ”anās, ādas kopÅ”anai, uzlabotu imunitāti, aphrodisiac, uzlabot sirds un asinsvadu veselÄ«bu, atbalstu gremoÅ”anu, svara zudums, uzlabo vielmaiņu, Boost Energy, Boost izziņa, veicināt brÅ«ce HealingAcai plÅ«me zinātniski pazÄ«stams kā Euterpe oleracea ir tievs, multi-izgrieztu, vienmājas palmu ar Areku dzimta / palmu (Palm Ä£imene) audzē tās augļiem, sirdis palmu, lapām un stumbra koksnes. Augs ir dzimtene ir BrazÄ«lija, Trinidāda un citās valstÄ«s ziemeļu Dienvidamerikas, galvenokārt purvos un floodplains.Acai Berry, izrunā ah-nopÅ«ta-EE, nāk no acai palmu koku. Daži no kopējās nosaukumi auga ir Assai palmu, kāposti palmu, acai, Euterpe Palm, acai palmu, jussara, Para palmu, Asai, Naidi, Pinot, Pina palmu, Palmito acai, Palmiteiro, Pina, Ucai, Manaka , Acai-do-para, Jucara, Wasei un Pina. Ä£ints epitets ā€œEuterpeā€ nāk no grieÄ·u mitoloÄ£ijas nosaukumu vienam no deviņiem dievieÅ”u brÄ«vo mākslu. Sugu epitets ā€œoleraceaā€ nozÄ«mē ā€œauguā€, kas latīņu valodā, atsaucoties uz sirds stumbra, kas ir ēst kā dārzeņu. Globālais pieprasÄ«jums pēc augļu strauji pieauga 21. gadsimtā, un tā koku audzē Å”im mērÄ·im galvenokārt.

Acai ogas ir viens no jaunākajiem un populārākajiem organisko risinājumu plaÅ”u veselÄ«bas problēmām. Tā ir ar alternatÄ«vām ārstniecÄ«bas tiek aktÄ«vi izmantotas. Dažādu Ŕķirņu bieži esot dažādas priekÅ”rocÄ«bas, ar whiteAcai Berry nav gandrÄ«z tikpat spēcÄ«gs vai spēcÄ«gs kā tumÅ”i sarkani vai purpura Ŕķirnēm. Ogu ir liela sēklu vidÅ«, kas veido aptuveni 80% no augļu, bet atlikuÅ”o endokarpa, celulozes, un āda visi satur izdevÄ«gas barÄ«bas vielas.

Plant Description

Acai plÅ«me ir augsts, slim, multi-izgrieztu mūžzaļŔ palmu koks, kas aug vairāk nekā 25 m (82 ft.) GarÅ”. Iekārta ir atrasts aug purvainā zemē, bieži smilÅ”ainās augsnēs. Visbiežāk konstatēts, gar upes malu un sezonāli applÅ«st biotopiem. Augs dod priekÅ”roku labi drenēta, organiskās augsnēs, kas ir skābe bagāti, piemēram, kÅ«dra, sÅ«nām un skujām. Vidējā nobrieduÅ”u augu var glabāt 4-8 tievs pelēkbrÅ«ns stumbriem, no kuriem katrs ir apmēram 25 metrus (82 pēdas) garÅ”, un parasti nav lielāks par 20 cm (apmēram 8 collas) diametrā no viena sakņu sistēmu. Katrs cilmes veic kā individuālu koku un sedz 3-5 saiŔķos ar katru pārvadā simtiem ogu daudz lÄ«dzÄ«gu areku vai datumu palmu. Lapas ir fronds pinnate (spalvu formas), izliekumu, augoÅ”as uz izplatÄ«Å”anās, apmēram 2 TO3 m garas. Bukleti ir 50 cm garÅ” un 4 cm platas.

Flower & amp; Augļi

Mazas brÅ«nas-violeti ziedi ir vai nu staminate (vÄ«rietis) vai Pistillate (sieviete), un sedz ar lielām sazaroÅ”anās ziedkopām, kas karājas no galotnēm kātiem. Ziedi seko maza, apaļa, Black-violeta kaulene apmēram 1 collu (25 mm), kas apkārtmēra, lÄ«dzÄ«gi izskatā vÄ«nogu, bet mazāku un ar mazāku celulozes un ražo sazarotas panicles no 500 lÄ«dz 900 augļiem. Exocarp sākotnēji zaļā pagrieziena lÄ«dz melni violets, lai gan augļi dažu iedzÄ«votāju paliek zaļŔ termiņa beigās. Mezokarpijā ir mÄ«ksts un plānas, ar konstantu biezumu 1 mm vai mazāk. To ieskauj apjomÄ«go un cieto endokarpa, kas satur vienu lielu sēklu par 0.25-0.40 collas (7-10 mm) diametrā. Sēklas veido aptuveni 80% no augļiem. Divas kultÅ«ras augļu katru gadu tiek ražoti. Augļus var novākt un patērēts. Katrs acai kāts var saražot lÄ«dz pat astoņām saiŔķos augļu gadā, ar katru Ä·ekaru, kas sver lÄ«dz 6 kg (13 mārciņas).

Acai ogas ir vēstÄ«ja gadsimtiem tās dziedināŔanas, imÅ«nsistēmas stimulējoÅ”as, enerÄ£ijas veicinoŔā Ä«paŔības. PētÄ«jumi atklāj Å”o antioksidantu bagāts ogu var palÄ«dzēt nomākt un remonts oksidatÄ«vo kaitējumu. Lielākā izpētÄ«tas veselÄ«bas pabalstus ofAcai Berry tiek izskaidrots turpmāk.

1. Novērst vēzi

Acai ogu veido labu summu C vitamÄ«nu, kas palÄ«dz uzlabot savu spēju cÄ«nÄ«ties ar daudzām slimÄ«bām, piemēram, vēzi. Ellagic skābe inAcai Berry arÄ« palÄ«dz cīņā pret vēža Ŕūnām. Acai ir piekrauts ar polifenolu, kas kaujas vēža Ŕūnu augÅ”anu uz molekulārā lÄ«menÄ«, kā arÄ« novērst to vairoÅ”anos un vēža metastāzes. Acai ogu var apturēt vēža Ŕūnu augÅ”anu lÄ«dz pat 80%, kas ir viens no pozitÄ«vajiem likmes alternatÄ«viem medicÄ«nisko ārstÄ“Å”anu. Tur ir arÄ« Ä«paÅ”a uzmanÄ«ba ievietots Acai ogu ir ietekmi uz erekciju vēzi vÄ«rieÅ”iem. (1), (2)

2. Regulēt Blood Pressure

Acai ogas veido daudz augu sterīnu, kas darbojas kā vazodilatātorus un atslābina asinsvadus, lai samazinātu asinsspiedienu, trombu veidoŔanos, kas var izraisīt insultu un sirds uzbrukumiem, un kopumā uzlabot asinsriti un skābekļa asinīs (3. ), (4)

3. AizkavēŔana priekŔlaicīgu novecoŔanos

Acai ogas veido milzÄ«gu antioksidantu, kas palÄ«dz palēnināt novecoÅ”anās procesu. Antioksidanti palÄ«dz likvidēt brÄ«vos radikāļus, kas izraisa sadalÄ«jumu ādas, matu, zobu un acu veselÄ«bu, bieži vien saistÄ«ta ar priekÅ”laicÄ«gu novecoÅ”anos. Regulāra patēriņu acai ogu sula palÄ«dz samazināt kaitÄ«go ietekmi uz brÄ«vo radikāļu, zobu samazinājuma, matu izkriÅ”ana, makulas deÄ£enerāciju un kataraktas veidoÅ”anos. Turklāt pieteikumā acai eļļu noteiktām jomām ādas palÄ«dz novērst grumbu veidoÅ”anos. Cellular oksidatÄ«vo bojājumu un dažādu veidu iekaisumu var samazināt arÄ« ar biežu ofAcai Berry. (5), (6)

4. Ādas kopÅ”ana

Antioksidants Ä«paŔības acai ogu pulveris palÄ«glÄ«dzekļus ādas kopÅ”anai. Acai eļļa tiek bieži izmantots kosmētikas produktos, jo antioksidanti, kas var atvieglot kairinājumu un apsārtumu un mitrina ādu. ArÄ« ifAcai Berry uzņem, tie var sniegt ādai veselÄ«gu, pievilcÄ«gu mirdzumu. Faktiski, BrazÄ«lijā, mÄ«kstuma acai ogu ir izmantota paaudzēm, lai ārstētu vai samazināt skaitu ādas apstākļiem un slimÄ«bām. (7)

5. Uzlabotu imunitāti

Acai sula ir brīniŔķīgs avots C vitamīna, kas ir labi pazīstams imunitāte pastiprinātājs. Tā antioksidanta īpaŔības cīnīties pret brīvajiem radikāļiem un saglabātu jums veselīgu, prom no daudziem dzīvībai bīstamām slimībām. (8)

6. Aphrodisiac

Kaut arÄ« tieÅ”a ietekme ofAcai Berry uz seksuālo izturÄ«bu un dzimumtieksme nav pilnÄ«bā zināms, viņiem ir iespēja palielināt asinsriti visā organismā. Tā trÅ«kums asins plÅ«sma ir viens no galvenajiem cēloņiem erektilās disfunkcijas un trÅ«kumu seksuālo izturÄ«bu, acai ogu sulas parasti izmanto kā alternatÄ«vo medicÄ«nu, lai palÄ«dzētu cilvēkiem ar Å”iem nosacÄ«jumiem. (9)

7. Uzlabot sirds un asinsvadu veselību

Acai ogas sastāv no augsta lÄ«meņa antociānu, kas ir tāda veida augu antioksidantiem. Antioksidanti meklēt un novērst brÄ«vos radikāļus, kas ir atbildÄ«ga par dažādiem slimÄ«bām un apstākļiem, tai skaitā sirds slimÄ«bām. AntocianÄ«ni ir arÄ« saistÄ«ti ar regulÄ“Å”anas holesterÄ«na lÄ«meni asinÄ«s, samazinot ZBL (sliktā) holesterÄ«na lÄ«meni, tādējādi samazinot risku, ateroskleroze, insults, un sirdslēkmes. (10)

8. Atbalstu gremoŔanu

Acai ogu sula ir spēcÄ«gs detoksikācijas iedarbÄ«bu uz cilvēka Ä·ermeni, kas palÄ«dz attÄ«rÄ«t organisma gremoÅ”anas sistēmu un novērÅ” uzkrāŔanos bÄ«stamo toksÄ«niem. Tā sastāv no dabÄ«gās Ŕķiedras, kas atbalsta gremoÅ”anu un absorbcijas uzturvielu no pārtikas. Tā bulks up zarnu kustÄ«bas, padarot izdalÄ«Å”anās procesus regulāri, un samazinot izredzes aizcietējumiem un citām nepatÄ«kamām gremoÅ”anas problēmām. Patērē Ŕķiedras richAcai Berry var dot lielāko Ä·ebļa un samazināt izredzes caureju, kā arÄ«. (11)

9. Weight Loss

PētÄ«jumi liecina, ka celulozes acai ogu var palÄ«dzēt svara zudums. Tas ne tikai veicina svara zudumu, bet arÄ« palÄ«dz cilvēkiem uzturēt veselÄ«gu svaru, samazinot tādu augsta tauku diētas negatÄ«vo ietekmi. Pēdējos gados, acai svara zudums bagātinātāji un tabletes ir kļuvuÅ”i Putnu populārs, un, lai gan rezultāti nav vienādi veiksmÄ«gi, ir bijuÅ”i vairāki pozitÄ«vi ieteikumu par to paÅ”u.

Viens pētÄ«jums atklāja, ka 30 dienu laikā pēc usingAcai Berry izraisÄ«ja zemāka lÄ«meņa tukŔā dūŔā insulÄ«na un glikozes lÄ«meņus, kā arÄ« samazinājumu kopējā holesterÄ«na lÄ«meņa. Augsts Ŕķiedrvielu saturs ofAcai Berry var arÄ« mazināt apetÄ«ti un pārtraukt bada sāpes, kas saistÄ«ti ar pārÄ“Å”anās un svara pieaugumu. (12)

10. Uzlabot vielmaiņu

Antioksidantu Ä«paŔības ofAcai Berry ir tās visvairāk svinēja aspektu, un tās var izmantot arÄ« veselÄ«gu Ŕūnu vielmaiņu un darbÄ«bu. Tie samazina iespēju, ka neveselÄ«gs apoptozes (Ŕūnu nāves), un palielināt efektivitāti Ŕūnas uzturvielu uzsÅ«kÅ”anos un vēlāk tulkojumu noderÄ«gu enerÄ£iju. (13), (14)

11. Palielināt enerģijas

Acai ogu ekstrakts ir labi zināms papildinājums izmantot, lai veicinātu tÅ«lÄ«tēju enerÄ£iju. Tas arÄ« palÄ«dz cīņā pret nogurumu un garÄ«go nosÅ«kÅ”anu. (15)

12. Palielināt izziņas

Runājot par smadzeņu veselību un funkciju, acai ogu sulas, ir saistīts ar palielinātu garīgu darbības spēju un asumu prātā. Ogas arī uzlabo atmiņu un aizsargāt smadzenes no attīstības neironu traucējumiem. (16)

13. Veicina brūču dzīŔanu,

Acai ogas ir pretiekaisuma Ä«paŔības, kuru dēļ acai ogu Å«dens ekstraktus tiek izmantoti, lai paātrinātu brūču dzÄ«Å”anu. (17)

tradicionālajai izmantoŔanai un priekŔrocības acai ogu

 • Acai ogu ir efektÄ«va, lai sasniegtu skaistu un spožs mati. Tā saglabā matus veselÄ«gi un palÄ«dz atjaunot savu spožumu.
 • Acai ogu ir ļoti liela nozÄ«me, lai sniegtu palÄ«dzÄ«bu noguruÅ”as acis, un tāpēc tur acis veselÄ«gu, aizsargājot tos pret dažādām acu problēmām.
 • Tas novērÅ” vēža Ŕūnu augÅ”anu un audzēju cilvēka organismā.
 • Tā ir arÄ« noderÄ«ga, lai apkarotu bezmiegs un dodot labu miegu.
 • Tas ir izdevÄ«gi lÄ«dzeklis, lai neitralizētu sirds kaites, piemēram, neregulāra sirdsdarbÄ«ba.
 • Sakarā ar klātbÅ«tni vitamÄ«ns B6 un B12, tas novērÅ” organismu no sirds slimÄ«bām, aterosklerozes, karpālā kanāla sindroms un anēmija.
 • Tas ir efektÄ«vs imÅ«nsistēmas stiprināŔanai mÅ«su iestādes.
 • Tā ir laba augu aizsardzÄ«bas lÄ«dzekli cīņai ar Ä·ermeņa sāpes, drudzis un aukstā gripas dēļ, pazÄ«stams kā gripa.
 • Tā kontrolē nāvÄ«ga slimÄ«ba, piemēram, malārijas izraisÄ«ti saistÄ«bā ar moskÄ«tu kodums.
 • Tas ir efektÄ«vs stimulēt strauju samazinājumu Ä·ermeņa masas, lÄ«dz ar to, palÄ«dzot tonizējoÅ”a Ä·ermeņa.
 • Tas arÄ« palÄ«dz mazināt personas diētu, tādējādi, uzlabojot funkcionalitāti gremoÅ”anas sistēmu.
 • Tā sargā aknas pret dažādām slimÄ«bām, kā rezultātā, tas sniedz enerÄ£iju organismam strādāt un palikt fit.
 • Tā ir labvēlÄ«ga lÄ«dzeklis ādai, jo tas samazina iespēju nelaikā novecoÅ”anas pazÄ«mēm. Tātad, tas palÄ«dz persona, lai sasniegtu ideālu un žilbinoÅ”u ādu.
 • Tas darbojas efektÄ«vi izārstēt slimÄ«bu, piemēram, ekzēmu, psoriāzi; kas izraisa sarkanus plankumus. Tas palÄ«dz sadzÄ«Å”ana griezumi, brÅ«ces un zilumi.
 • Tas ir efektÄ«vs uzturēt asinsspiedienu organismā, Ä«paÅ”i augsts asinsspiediens.
 • Ir arÄ« izdevÄ«gs modulÄ“Å”anai Ä·ermeņa holesterÄ«na.
 • Tā ir laba augu aizsardzÄ«bas lÄ«dzekli, lai neitralizētu diabētu, kas noved pie palielināt Blood Sugar lÄ«meni mÅ«su organismā, tāpēc, aicinot dažādas citas kaites.
 • Tā arÄ« atvieglo apvienoto kaites, piemēram, artrÄ«ts, kas rada diskomfortu un paplaÅ”ināŔanās locÄ«tavās.
 • Tas ir efektÄ«vs, lai sniegtu palÄ«dzÄ«bu no Ŕķidras vēdera izejas pazÄ«stams kā caureja un aizcietējums.
 • Tā nomierina kairinājumu un sāpes menstruālā cikla laikā.
 • Tā uzlabo smadzeņu darbÄ«bu un stabilizē garastāvokli.
 • Tas aizsargā pret Alcheimera slimÄ«bu.
 • Acai Palm ir folātu, kas palÄ«dz pareizai darbÄ«bai smadzenēs.
 • Ir svarÄ«gi grÅ«tniecÄ«bas laikā. Tas samazina risku, muguras un garÄ«gās defektiem auglim.
 • Aukstā Å«dens infÅ«zija koksnes, ko izmanto ārējo mazgāŔanas pa Surinama Tirio sievietes par kontracepcijas.
 • Sap piemēro samazinājumu, kā Haemostatic.
 • Heart ir sausā veidā, saberž un izmanto Ä£ipÅ”a aprepēt Vaļējas brÅ«ces.
 • Liquid iegÅ«ti no silta palmu sirds ir noglaudÄ«ja uz atvērta brÅ«ce.
 • Sap tiek izmantots, lai ārstētu asiņoÅ”ana, skorpijs kodumi, un, ārstējot brÅ«ces un samazināŔanu.
 • infÅ«zija visa stādu lieto, lai ārstētu shot brÅ«ces no medÄ«bām.
 • Tas ir cepts un piemērota, lai remdētu sāpes skorpionu stings.
 • lapas izmanto medicÄ«niski izmanto asiņoÅ”anu, drudzis, brÅ«ces, skorpionu dzēlieniem, caureja un dzelti.

kulinārijas vajadzībām

 • Acai tiek pārdots kā saldēta mÄ«kstums, sulu vai sastāvdaļu, dažādiem produktiem no dzērieniem, tai skaitā graudu alkoholu, kokteiļus, pārtikas, kosmētikas un piemaksas.
 • To parasti ēst kā Acai na tigela BrazÄ«lijā.
 • To bieži izmanto, lai dzēriens, kas ir ļoti populāri Amazones reÄ£ionā BrazÄ«lijas.
 • sula tiek pasniegti ledus auksts ar (vai dažreiz bez) cukuru un tapiokas miltiem.
 • Tā ir barojoÅ”a un atspirdzinoÅ”s dzēriens, kas tiek izmantota arÄ«, lai ražotu saldējumu, dzērienu, putas un saldumus vispār.
 • sula tiek pievienots arÄ« dažādiem pārtikas produktiem, piemēram, tapioka, maniokas un biezputru.
 • Lapām kad vārÄ«ti ir trausli, ar saldu garÅ”u.
 • Pārtikas eļļas iegÅ«st no sēklām.

Receptes

Acai Smoothie

Ingredients

Norādes

 1. Paņem trauku; pievieno ledu, vaniļas jogurts, acai sula / biezenis bļoda.
 2. Blend maisījumu 45 -. 50 sekundēm augstā iestatījumā
 3. Pievienot augļus vēlaties, un pulsa blenderis lai Frappe satricinājumu.
 4. Ledusskapī un kalpot.
 5. OL>

  Acai Berry Cupcakes

  Sastāvs:

 • 1/4 tase piena
 • 1 tbsp cepamā pulvera
 • 2 olas
 • 1 glāze cukura (ja nepiecieÅ”ams, var pievienot vairāk)
 • 1/2 tase sviesta ā€‹ā€‹LI>
 • 1 ā€“ 2 tases acai ogu mÄ«kstums
 • 1 ā€“ 2 glāzes nieks Flour

Norādes

 1. Uzkarsē līdz 350 grādiem. Sildot likts laineriem uz kauss kūka panna.
 2. Krējums sviestu un cukuru lielā bļodā apmēram 3 ā€“ 5. MinÅ«tēm vai gaidÄ«t, kamēr tas kļūst mÄ«ksts
 3. Pievienot olas maisījumu un beat to labi.
 4. izsijāt kopā kūka miltus un cepamo pulveri atseviŔķā traukā.
 5. Tagad lēnām sita miltus un cepamo pulveri krēms maisījumu, un tad pārmaiņus to ar pienu.
 6. Izmantojot lāpstiņu, salocīt acai ogu masu, kas iegūta uz maisījumu.
 7. salej cupcake starplikām un cep 20-25 minūtes.
 8. Yummy acai ogu kūka ir gatava.
 9. OL>

  Citi fakti

 • Lapas var pārvērst cepures, grozi, slotas un jumta salmu uz mājām, un stumbra koksnes, izturÄ«gi pret kaitēkļiem, ēku bÅ«vniecÄ«bu.
 • Koku stumbri var apstrādāt, lai iegÅ«tu minerālvielas.
 • Palm sirds tiek plaÅ”i izmantotas kā delikatesi.
 • Sēklas ir avots polinepiesātināto un piesātināto taukskābju.
 • Koksne tiek izmantota lokāli spāres, koka, lauku ēkās, utt.
 • Lapas lieto auÅ”anas paklāji utt.
 • To lieto lokāli padarÄ«tu zemniecisks ēkas, spāres, latas utt.
 • Each bunch svars ir lÄ«dz 6 kg (13 mārciņas).

droŔības noteikumi

 • Izvairieties to laikā Paaugstināta jutÄ«ba.
 • Ja ir uz Ä·Ä«mijterapiju, konsultējieties ar savu ārstu, pirms lietojat Acai.
 • Nelietojiet to ar citiem vēzi cÄ«nās zāles.
 • pārmērÄ«ga ofAcai Berry var izraisÄ«t caureju, kairinājumu zarnu traktā, galvassāpes, un samazināts redzes.
 • sula no augļiem ir atspirdzinoÅ”s dzēriens, kas ir bieži pasniedz ledus aukstu vai pārvērst saldējumu, dzērienu, putas un saldumi kopumā.
 • Eksperti iesakām lietot piesardzÄ«gi, ja Jums ir iestājusies grÅ«tniecÄ«ba.
 • Izvairieties acai, ja Jums ir alerÄ£iska reakcija uz augiem, kas palmu Ä£imenē.
 • Å Ä«s ogas nedrÄ«kst patērē cilvēki, kam ir ziedputekŔņu alerÄ£ijas, jo tie ir zināmi vēl pasliktināt alerÄ£ijas tālāk.
 • Augļu un tā sula sastāv no cukura un kaloriju, kas var kaitēt svara zaudÄ“Å”anas mēģinājumiem, un var arÄ« bÅ«t ļoti bÄ«stami, diabētiÄ·iem, ja patērē vairumā.
 • Patērē sliktas kvalitātes vai apstrādāti acai ogu piedevas var izraisÄ«t uzkrāŔanos toksÄ«nu uzkrāŔanos organismā un izraisÄ«t sirds problēmas.
 • Acai ogas nedrÄ«kst patērēt nepietiekamu svaru cilvēkiem, jo ā€‹ā€‹tie var nomāc apetÄ«ti un inducē svara zudumu.
 • Acai ogas nedrÄ«kst patērēt ar kofeÄ«nu, kā viņi izraisÄ«t kuņģa problēmas.

Å andors Lazovskis

Pārgājieni atkarÄ«gais, Shiba-inu cienÄ«tājs, audiofÄ«lu, Bauhaus ventilators un ekrāna printeris. IzgatavoÅ”anas pie sweet spot starp modernisma un programing atbildēt dizaina problēmas ar godÄ«giem risinājumiem. Es strādāju ar Fortune 500 uzņēmumiem un jaunizveidotiem

You may also like...